Filtreeri postitusi

Kärt Vaarmari kliimastreigi eel: põlevkivienergeetikast tuleb loobuda kümne aastaga

16-aastane Rootsi teismeline Greta Thunberg alustas eelmise aasta suvel Rootsi parlamendi ees oma meelsuse näitamist lihtsa lausega plakatil «Koolistreik kliima nimel». Ta on jätkanud reedest koolistreiki ligi kaheksa kuu jooksul nii Rootsis kui muudes maailma riikides. Greta sõnum täiskasvanutele oli lihtne – te olete meid alt vedanud. Tänaseks on ta saanud üheks oma põlvkonna eestkõnelejaks ja inspireerinud kümneid tuhandeid noori paljudes riikides keskkonnakaitse ning kliima nimel oma meelsust näitama. Sel reedel teevad seda esimest korda ka Eesti kooliõpilased samaaegselt kümnete tuhandete teiste õpilastega enam kui 100 riigist.
Loe lisaks

Üleilmne noorte kliimastreik 15. märtsil - löö kaasa! #FridaysForFuture

15. märtsil korraldavad koolinoored kümnetes riikides, sh Eestis, koolinoorte kliimastreigi "Global Strike for Future". Noored seisavad oma tuleviku eest - selle eest, et poliitikud kuulaksid teadlasi ja tegeleksid kliimamuutuse pidurdamisega senisest märksa tõsisemalt ning ei venitaks enam kriitiliste otsustega.  Toompeal toimuval rahumeelsel protestil on kaasa oodatud lööma nii koolinoored kui ka täiskasvanud, kellele meie planeedi tulevik korda läheb!
Loe lisaks

Kärt Vaarmari: Millise kliima oma lastele valime?

Mis on saabuvatel valimistel kõige tähtsam küsimus – maksud, pensionid, sotsiaalhoolekanne, eestikeelne haridus Ida-Virumaal, rändeküsimused? On veel üks ja palju laiem teema, mis ei jäta meist kedagi puutumata, kuid mis on saanud teenimatult vähe tähelepanu – kliimamuutus. Juba lähikümnenditel on kliimamuutus see, mis hakkab meie kõigi elu igal sammul mõjutama. Kõige esimesena saavad seda valusalt, sõna otseses mõttes omal nahal, tundma tänased lapsed, kellel ei ole veel hääleõigust. Meil on.
Loe lisaks

Üleskutse ministritele: toetage Euroopa Komisjoni puhta planeedi visiooni!

4. ja 5. märtsil kohtuvad Brüsselis ELi riikide ministrid, et muuhulgas arutada Euroopa Komisjoni pakutud pikaajalist strateegilist visiooni kliimaneutraalse majanduseni jõudmiseks ehk visiooni „Puhas planeet kõigile“ (“A Clean Planet for All”). Neli Eesti keskkonnaühendust saatsid majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile ning keskkonnaminister Siim Kiislerile sel teemal avaliku kirja.


Loe lisaks

Arhiiv