Filtreeri postitusi

Siim Kuresoo: Kas Eesti eesistumisest jääb Euroopa kliimapoliitikasse laiutama auk?

Meediat jälgides jääb mulje, et Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine kulgeb Kultuurikatlas torupillimuusika saatel hõrgutisi pakkudes päris hästi. Mõned külalised jäävad küll peale pikka lennureisi tukkuma, ent sellest ei tehta suurt numbrit. Osad eurooplased viiakse ka Viru rabasse matkale. Kõik kiidavad head toitu, värsket õhku ja Eesti tublidust tuuakse eeskujuks. Kaunitele loodusfotodele tuginev ametlik visuaal on superkena. Suurem jagu meie eesistumise aegseid otsuseid tehakse aga kohtumistel Euroopa keskuses ning Eestis räägitakse neist sageli pealiskaudselt.
Loe lisaks

Ligi 200 kliimateadlase pöördumine

More than 190 scientists today called on the EU’s Environment Council to account for the full climate impacts and emissions from land use, land use change and forestry in the so called LULUCF Regulation, in an open letter. The scientists warn that the proposed regulation, which is a part of the implementation of the EU 2030 energy and climate targets, risks emitting even more greenhouse gases from forests and leading to further habitat loss.
Loe lisaks

Eesti ei tohiks eesistujana Euroopa kliimapoliitikat õõnestada

Sel nädalal arutatakse Brüsselis Eesti eesistujana välja käidud kliimapoliitika maakasutuse ja metsanduse süsinikuheite arvestusreegleid, mis võimaldaks Eestil kui ka mitmetel teistel riikidel lähikümnenditel senisest rohkem metsa raiuda ning vähendaks Euroopa võimekust kliimamuutustega võitlemisel. Eestimaa Looduse Fond (ELF) ühes teiste Euroopa keskkonnaühenduste ja teadlastega leiab, et kavandatavad arvestusreeglid on nii kliima- kui ka metsavaenulikud.
Loe lisaks

Aleksei Lotman: Trumpi otsus taanduda kliimaleppest on ohtlik ja vastutustundetu

Donald Trumpi otsus taanduda kliimaleppest on ohtlik ja vastutustundetu samm, mille kõiki tagajärgi ennustada ei ole võimalik. Selle taustal sisendab küll mõõdukat optimismi asjaolu, et Euroopa Liit ja teised Pariisi leppe osapooled on lubanud leppest kinni pidada ka USA lahkumisel. On ääretult oluline, et see konsensus püsiks.
Loe lisaks

Arhiiv