Kommenteeri

Madis Vasser Postimehes: millal algab tulevik? #COP24

Järgnevatel nädalatel osalevad mitmed Eesti ministrid Poolas COP24 kliimakõnelustel, mida nimetatakse ka tähtsaimaks kohtumiseks 2015. aasta Pariisi kliimakokkuleppe järel. Kui Pariisis pandi paika eesmärgid, siis nüüd lähevad kinnitamisele meetmed nendeni jõudmiseks. Peaminister Jüri Ratas on öelnud, et Pariisi kokkuleppe eesmärkide edukaks saavutamiseks peavad riigid ühiselt tegutsema. Eesti kontekstis ei saa me sealjuures üle ega ümber põlevkivienergeetika küsimusest.

Aasta alguses võttis üle tuhande kodaniku vaevaks süveneda veidi oma kodumaa energeetikasektori tulevikuplaanidesse. Märgates üldpildis kliima ja solidaarsuse seisukohalt tõsiseid murekohti,  toetasid nad oma allkirjaga rahvaalgatust “Eesti vajab põlevkivienergeetikast väljumise strateegiat ehk PÕXITit”.

Kõik, kes on tutvunud algatuse tekstiga kaugemale kui esimesed kaks lauset, teavad selle sisu: eesmärk onjärkjärguline suunatud üleminek süsinikumahukalt põlevkivienergeetikalt taastuvatele energiaallikatele, hinnates ja maandades sellega kaasnevaid majanduslikke, sotsiaalseid, keskkonna- ning julgeolekuriske. Kas aastaga on lahendused lähemal või eitavad otsustajad jätkuvalt probleemi olemasolu?

Loe täispikka artiklit Eesti Rohelise Liikumise kodulehelt!

Lisa kommentaar

Email again: