Комментарий

Polder on naljakas sõna 07.12.2015

Tänane päev algas meeldivalt väikeses Antwerpeni hotellitoas. Peale meie teise fotograafi Renee ühinemist Berliinis tundub, et toad lähevad iga ööga ainult väiksemaks, aga kallimaks. Samas seltskond on jälle suurem ja veelgi parem. Üllataval kombel pole me viie päeva jooksul veel igat minutit koos veetes tülli läinud. Tuleb välja, et hea seltsond sai kokku.

Tegelikult oli meie Antwerpenis ärkamisel ka tagamõte - see andis võimaluse juba varahommikul minna vaatama kaldakindlustusi. Mitte selliseid, kus kunagi seisid vahvalt reas kahurid ja sõdurid, vaid neid, mis on viimane kaitsepiir Antwerpeni ja mere vahel. Ilmselgelt, mida rohkem meri tõuseb, seda suuremaid valle tuleb ehitama hakata. Või tuleb leppida faktiga, et meri võtab võimu suurel osal Madalmaade territooriumist. 


Antwerpenist saime lõpuks võtta suuna ihaldatud Pariisi peale. Sihtmärk, mis on terendanud kogu bussiseltskonna silme ees juba viis päeva, aga mis mitmele jõudis alles praegu päris kohale. "Me läheme ju Pariisi!" kõlas poolüllatunult ühel hetkel isegi bussis.
Tegelikult oli tee Prantsusmaa pealinna üsnagi sündmustevaene. Oodatult võeti meid piiril politsei poolt tee äärde, aga kui meie valmistusime auto läbiotsimiseks ning põhjalikuks küsitluseks, möödus see vahejuhtum vaid poole tunni, paari telefonikõne ning dokumendikontrolliga. Igaks juhuks nelja automaadiga sõduri valvsa pilgu all loomulikult.

Palju toredam oli aga leida kaaskliimaaktiviste ühes mittemidagiütlevas teeäärses söögikohas. Nemad olid oma bussiga, kus oli kakskümmend inimest, aga meie oma oli ilusam. Lausa niipalju ilusam, et Hollandist pärit aktivistid olid üllatunud, et meid üle piiri lasti. Meeldiva kohtumise kinnituseks kingiti meile šokolaadi. Inimesed on toredad.

Nüüd oleme Pariisis. Hostelis, mille leidmine oli peaaegu sama pikk seiklus kui pärast bussile parkimiskoha otsimine. Täna südööl on meil veel ees koosolek Friends of the Earth organisatsiooniga ning homsest saame hakata pihta sellega, milleks me siia tulime - rääkida ausalt sellest, mis tegelikult Pariisis kliimakonverentsi ajal toimub.

Mart

Fotod: Renee Altrov ja Andres Estna


Добавить комментарий

Email again: