Arvamused ja uudised!


Tormid hävitavad Austrias saaki

Viimastel nädalatel Austrias möllanud rahetormid ja külm ilm on põldudel juba 250 miljoni euro eest kahjusid põhjustanud. Ja kuigi aasta on alles poole peal, on looduskahjustused juba tunduvalt suuremad kui 2015. aastal, mil nende ulatuseks hinnati kogu aasta jooksul 200 miljonit eurot.
Далее

Suured vihmasajud Euroopas

Ligi nädal aega kestnud tugevate paduvihmade põhjustatud tulvad kimbutavad nii Prantsusmaad, Austriat kui ka Saksamaad.

Täna suleti Louvre muuseum, et kunstiteoseid kõrgematele korrustele viia. Juba eile suleti Pariisis osad metrooliinid. Seine'i jõgi on tõusnud viis meetrit üle normaalse taseme. Pariisist lõunas maanteed üle ujutatud ja vesi on tunginud mitmesse külla. 80 kilomeetrit Pariisist lõuna pool Nemours'is tungis Loingi jõgi üle kallaste ja elanikud evakueeriti.
Далее

Suur Vallrahu on hädas

Maailma korallide kuningas - Suur Vallrahu on hädas. Uuemad fotod näitavad, et rahu olukord on väga kiiresti halvenenud ja surnud või kahjustunud on terve põhjapoolne kolmandik korallrahude süsteemist. 


Eriti kiiresti on toimunud korallide pleekimine, mille põhjuseks on eelkõige maailmamere temperatuuri tõus.
Pleekimise käigus kaovad korall-loomakeste rakkude vahelised mikroorganismid, kes on tervete korallidega sümbioosis ja varustavad neid toitainetega. Pleekimise (bleaching) nimetus tuleneb sellest, et esmalt  kaob korallide värvierksus, seejärel jäävad korallid nälga ja hukkuvad. 

Vallrahu osa, mis on võrdne enamvähem 2 Eestimaa pindalaga, Lizardi saare lähedal on kuivamas ja suremas (või juba surnud).
Kui suur osa selles võiks olla Eestis õhku paisatud kasvuhoonegaasidel? 
Далее

Архив