06.06 kell 15 Keskkonnaõiguse Keskus kutsub noori koolitusele kliimamuutusest ja inimõigustest

Keskkonnaõiguse Keskus kutsub osalema noortele mõeldud kliimaõiguse koolitustesarja esimesele koolitusele “Miks meil tuleb näha kliimamuutuse seost inimõigustega?”. Koolitus-arutelu toimub virtuaalselt 06. juunil kell 15.00-16.30 ja on mõeldud tudengitele ning õpilastele alates progümnaasiumist. Koolitab Keskkonnaõiguse Keskuse (KÕK) jurist Triin Jäädmaa.


Koolitusel arutletakse näiteks, kuidas võib kliimamuutus ohustada meie kõigi inimõigusi ja kas tänased otsused tagavad inimeste elu, tervise ja kodude kaitse muutuva kliima tingimustes. Mõtiskleme ka, milliseid otsuseid on vaja, et inimestel oleksid võrdsed võimalused kogu eluks, sõltumata nende vanusest või sellest, millises maailmanurgas nad on sündinud ja nii mõndagi veel.

Koolitus on tasuta, osalemiseks on vaja registreeruda SIIN 3.juuniks

Vaata lisaks ka FBst ning KÕKi kodulehelt.

Taustaks: KÕK alustas sel kevadel tegevustega, mis aitaksid kliimaõigust noortele tutvustada. Peamine osa tegevustest on kolmeosaline koolitussari. Koolitussarja järgmised kaks koolitust toimuvad aasta teises pooles.

Lisainfo: Triin Jäädmaa, KÕKi jurist, triin@k6k.eeKoolitusi toetab 1Planet4All projekt, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Sisu eest vastutab Keskkonnaõiguse Keskus ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.