Eeter on sinu - küsi oma kliimaküsimus!

Aprillis arutati Riigikogus rahvaalgatust “Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035”. Arutelu oli igati sisukas, Riigikogu liikmed esitasid Eesti Rohelise Liikumise energeetikaekspert Madis Vasserile palju häid küsimusi. Paraku jäi aga vähemalt üks küsimus küsimata, sest kodukontoris viibinud riigikogu liige ei saanud seda esitada. Selle tühimiku täitmiseks kutsume kõiki Madisele oma kliimaküsimust esitama, et olulised küsimused saaksid ikka vastuse, isegi kui pikutate parajasti voodis.

Osalemise protokoll on järgmine:

1. Klopi padi, pikuta mõnusasti voodisse ning esita kuni minuti pikkuse videona VÕI fotoga oma kliimaküsimus energeetikaekspert Madisele!

2. jaga videot või fotot Eesti Rohelise Liikumise või enda FB seinal avalikult hiljemalt 15.05, lisa juurde #kliimaneutraalsus2035 ja #millesküsimus

3. nüüd jääb veel vaid oodata, kuni Madis su küsimusele vastab

#kliimaneutraalsus2035 #millesküsimus #hoolinkliimast #küsiMadiselt

PS. Meeleolu loomiseks võib näppu võtta spargli või kõrsiku, valida välja nägusam padjapüür või panna taustale mängime maheda muusika.Mis on rahvaalgatus “Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035”?

Keskkonnaühendused lükkasid algatuse käima 2019. aastal. Algatusega soovime Eesti riigilt kiiret tegutsemist kliimamuutuse pidurdamiseks: Eesti peab saavutama kliimaneutraalsuse hiljemalt 2035. aastaks teaduspõhiste ja kogu ühiskonda kaasavate õiglaste lahenduste kaudu.

Eesmärk

Eesti riik peab teaduspõhiselt, otsustavalt ja kiirelt tegutsema kliimamuutuste pidurdamise ning õiglasele, loodussäästlikule ning targale majandusele ülemineku nimel. Esimese sammuna peab Eesti Vabariigi Valitsus ja Riigikogu seadma eesmärgiks kliimaneutraalsuse saavutamise aastaks 2035 ning vaatama ümber kehtivad riiklikud kavad, mis selleni jõudmist mõjutavad. Samaaegselt tuleb tõugata tagant üleeuroopalisi ja globaalseid kliimakriisi lahendavaid kokkuleppeid ning nõuda eeskuju näidates ka teistelt riikidelt otsustavat tegutsemist.

Loe lähemalt rahvaalgatuse tutvustust!

Vaata riiklikult tähtsa küsimuse “Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035” kõnesid ja arutelu Riigikogus !Loe ka Madis Vasseri kõnet Riigikogus.