Erakonnad arutavad debatil kliimaseaduse üle

Kolmapäeval, 15. veebruaril toimub Tallinnas erakondade valimiste-eelne kliimadebatt, mille fookuses on kliimaseadus. Debatti saab jälgida nii kohapeal kui ka veebis ERRi vahendusel. Kohapeal osalemiseks tuleb end registreerida SIIN.

Enamik Eesti erakondi on enda valimisprogrammides välja käinud vajaduse kliimaseaduse järele ning Eesti on üks vähestest Euroopa riikidest, kus kliimaseadus veel puudub. Debatil uuritakse erakondadelt, millist kliimaseadust Eestil vaja on ning milliseid samme erakonnad plaanivad, et Eesti kliimapoliitika oleks senisest edukamalt juhitud.

“Pinnaselt, kus enamik valimisprogramme lubab kliimaseadust, on hea edasi minna aruteludega sellest, millist ülesannet erakonnad kliimaseadusel kliimapoliitikas näevad. Eestis on hulganisti kitsaskohti, killustatust, vastuolusid nii kliimaeesmärkides kui ka näiteks selles, kes mille eest vastutab. Debatil püüame välja selgitada, kas ja kuidas erakondade plaanitav kliimaseadus neid lahendaks. Vastukaaluks on huvitav kuulda kliimapoliitilisi lahendusi erakondadelt, kes sellist lubadust välja ei käinud,” rääkis Eestimaa Looduse Fondi kliimapoliitika ekspert Hans Markus Kalmer.

Debatil võtavad sõna Tõnis Mölder Keskerakonnast, Helir-Valdor Seeder Isamaast, Riina Sikkut Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Anti Poolamets Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Marko Kaasik Eestimaa Rohelistest, Züleyxa Izmailova Eesti 200-st, Ando Eelmaa Parempoolsetest ning Yoko Alender Reformierakonnast. Üritust modereerib ERRi ajakirjanik Johannes Tralla.


Erakondade kliimadebatt “Kes otsustab Eestis, mis meie kliimaga saab?” toimub 15. veebruaril kell 18.00-20.00 Tallinnas Kultuurikatlas ruumis Stalker. Debatist teeb otseülekande ERR. Kohapeal osalemiseks on vajalik end registreerida.

Debatti korraldab Eestimaa Looduse Fond ja toetab Euroopa Kliimafond (ECF).


Vaata lisaks:

Kliimaseaduse temaatiline veebileht: www.kliimaseadus.ee
Üritus Facebookis: https://fb.me/e/2GMTE7BK6


Lisainfo:

Hans Markus Kalmer, Eestimaa Looduse Fondi kliimapoliitika ekspert, 56929554, hansmarkus.kalmer@elfond.ee
Katre Liiv, Eestimaa Looduse Fondi kommunikatsiooniekspert, 5076519, katre.liiv@elfond.ee