Ida-Virumaa elanikega, ettevõtjatega ja teiste huvilistega lihviti maakonna ringmajanduse ideid

24. novembril 2021 e-kohtusid Ida-Virumaa elanikud, ettevõtjad ja eestvedajad mõttevahetusel, et koos arendada edasi esialgseid ettepanekuid roheplaani (Plaan G) ringmajanduse edendamiseks maakonnas. Mõttevahetust juhtis Martin A Noorkõiv DD StratLabist.



Juba hästi töötavaid ringmajanduse lahendusi Tartu maakonnas tutvustasid Jiří Krejčí Tartu paranduskeldrist ning Maris Mägi Tartu Loodusmajast. Sõna said ka Hardi Murula Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidust  ja Martin A Noorkõiv DD StratLabist, kes tutvustasid roheplaani tähtsust maakonna arenguplaanides ning koosloomes sündinud ettepanekuid.

Kokkusaamisel tutvustatud ettepanekud  sündisid 2021 sügisel toimunud koosloomelistes töötubades, kus kohalikud ettevõtjad, omavalitsused, arendusorganisatsioonid, teadus- ja haridusasutused ja ringmajanduse eksperdid üle Eesti otsisid lahendusi rohemajanduse edendamiseks Ida-Virumaal. Arutelude tulemusena valiti välja kõige potentsiaalikamad ideed, mida saab 24.11 kohtumise tulemusena paremaks lihvida ja täpsemaks sättida nii, et need arvestaksid enam kohalike olude ja vajadustega.

Tervikliku Plaan G moodustavad kõnealune ring-, sini- ja biomajanduse osa ning aasta varem valminud taastuvenergia ja energiatõhususe osa (est/rus). Plaan valmib 2022 kevadel ning on sisendiks Ida-Viru maakonna arengutrateegiale ja selle kaudu territoriaalsesse õiglase ülemineku kavasse ja Ida-Virumaa tegevuskavasse.

Loe VAHEKOKKUVÕTET  (oktoober 2021) sellest, kuidas ettepanekuid töötubades koostati, millist teadmist on varasematel üritustel ja töötubades koosloomes loodud ning kuidas on plaanis roheplaani ettepanekutega edasi liikuda.

Roheplaani kohta rohkem: kliimadialoog.ee/roheplaan

Roheplaani koostavad Cleantech Estonia ning Eestimaa Looduse Fond koostöös DD StratLabi ja TÜ RAKEga. Maakonna roheplaani koostamine saab teoks tänu maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmele ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidule.