President vaatab tulevikku, valitsus minevikku

Seisame täna keerulise ning vastuolulise olukorras - valitsuse ja presidendi visioonid energeetika ja Ida-Virumaa tulevikust erinevad omavahel oluliselt.

Täna otsustas valitsus toetada puidu masspõletamist Narva kateldes. Samuti kaalub valitsus kiirendatud korras õlitehaste püstitamist. See on lühinägelik ning kliimavaenulik lahendus olukorras, kus tarvis oleks leida pikaajalised ning kliimasõbralikud lahendused Ida-Virumaa kui ka Eesti energeetika jaoks. Vastasel juhul seisame väga ruttu taas sama probleemi ees. 

Samal ajal on rõõmustav, et meie president vaatab pikka perspektiivi ning mõtleb ka järgmiste põlvede heaolu peale. Täna toimus Tallinnas aruteluüritus „Puhas ja kliimaneutraalne tulevik: Euroopa Liidu pikaajaline visioon ja keskkonnapoliitika rakendamine“, kus Kaljulaid nentis, et peame tegema nn möödahüppe - jätma vahele kiiresti ummikusse viiva etapi, sh minevikku kuuluva õlitootmise, ja liikuma edasi kohe. President näeb, et võidavad need riigid, kes investeerivad juba praegu tulevikutehnoloogiatesse. Praegustest otsustest sõltub Eesti majanduse edukus.

Presidendi ettekannet saab tervikuna lugeda SIIT!


Postituse autor: Mariliis Haljasorg, Eestimaa Looduse Fond