KUTSE 19.04.2022: Ida-Virumaa elanikele: mida saan mina teha rohelisema Ida-Virumaa heaks?

Ootame Ida-Virumaa elanikke, ettevõtjaid ja eestvedajaid mõttevahetusele Ida-Virumaa tuleviku üle: Mõttevahetus idavirumaalastele: mida saan mina teha rohelisema maakonna heaks? 19. aprillil kl 18.00-19.45!

Kutse vene keeles / Приглашение на русском языкеJooksev info üritusest on jälgitav ka FB ürituse juures.


Kahe aasta jooksul on kokku ligi 100 inimest, sh kohalikud elanikud, panustanud, et valmiks plaan, mille järgi liikudes Ida-Virumaa rohelisemaks muutuks. See plaan on Ida-Viru roheplaan – heidame plaani tegevustele ühise pilgu ning otsime neid kohti ja tegevusi, kus igaüks saaks käed külge panna, mõnd tegevust eest vedada või pakkuda koostööd näiteks vallale või naabrile.

Kas mõtleksid pigem päikesepargi loomisele või tunned, et saaksid oma oskuste ja teadmistega panustada hoopis maakonna uue kuvandi kujundamisse? Kas oleksid valmis paati hüppama, kui sõbrad kutsuvad looma paranduskeldrit - kohta, kus iga sinu kodukoha elanik saab katki läinud asju parandada?

Kõrvale saame kuulata Kood/Jõhvi kogukonnajuhi Kadi Läätse kogemust uuendusliku kooli loomisel Ida-Virumaal. Selle üle, mida tuleb teha, et maakonna roheplaan teoks saaks, millised peavad olema esimesed sammud ja millised on ootused erinevatele osapooltele, arutlevad Märt Helmja Energiaühistust, Marek Sammul TÜ Narva Kolledžist ja teised. Ivan Sergejev rahandusministeeriumist tutvustab võimalusi kohalike algatuste rahastamiseks. Ida-Virumaa kliimanoorte eestvedaja (PwP Liit MTÜ) Julia Politševa räägib Ida-Virumaa noorte kliimakogu näitel, kuidas esialgu võimatuna ja abstraktsena näivast algatusest võivad saada alguse olulised muudatused. Õhtut aitab juhtida Siim Vahtrus.

Tule osale, et koguda mõtteid, kuidas just Sina saaksid panustada selleks, et roheplaan jõuaks paberilt tegudeks!

Palume osalemisest teada anda registreerimisvormil hiljemalt 18. aprillil 2022. Üritus toimub zoomis, lingi saadame registreerunutele vahetult enne üritust. Üritusel on sünkroontõlge.

Roheplaani sisu on koostatud kahes etapis, kus esimesena valmis 2021. aastal taastuvenergeetika ja energiatõhususe osa ning 2022. aastal ring-, bio- ja sinimajanduse osa. Kokku moodustavad nad Ida-Virumaa roheplaani. Alates 2020. aastast on roheplaani koostamises kaasa rääkinud ligi 100 inimest ja 60 organisatsiooni.

Roheplaanist rohkem: kliimadialoog.ee

Varasemad samalaadsed mõttevahetused:

  • 24.11.2021 Mõttevahetus: Ida-Virumaa lähitulevik ja võimalused kohalikele elanikele: ringmajandus (https://fb.me/e/1jznI34UZ)
  • 30.06.2021 Idavirulane, tule mõtle ja räägi kaasa: õiglane üleminek, rohepööre ja Ida-Viru tulevik (https://fb.me/e/Va9WxXtQ)
  • 19.11.2020 Mõttevahetus: Ida-Virumaa lähitulevik ja võimalused kohalikele elanikele: energiatõhusus ja taastuvenergeetika (https://fb.me/e/1D7uNJh1b)
 
Üritust korraldavad Cleantech Estonia ja Eestimaa Looduse Fond. Roheplaani koostamist vedasid eest Cleantech ForEst ja Eestimaa Looduse Fond koostöös MTÜ Eesti Rohelise Liikumise, Keskkonnaõiguse Keskuse, DD Stratlabi, Sotsiaalse Innovatsiooni Labori, Balti Uuringute Instituudi ja Tartu Ülikooli Rakendusuuringute Keskusega RAKE.

Roheplaani koostamist rahastasid Euroopa Kliimainitsiatiiv (EUKI), Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeede, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit.

Rohkem infot: Kadri Piho, kadri@cleantechestonia.ee, telefon: 5552 5923