Vaata järele: AFi kliimaneutraalsuse arutelu

14. augusti õhtul ELFi vedamisel toimunud Arvamusfestivali arutelu "Kliimaneutraalsus: miks see nii palju haiget teeb?" saab järelvaadata, klipil on nüüd ka venekeelsed subtiitrid:Arutelu teemapüstitus oli ajendatud sellest, et kuigi peame kliimassõbralikule tulevikule üleminekust debatte, EL tõstab kliimaambitsiooni, põlevkivitööstus langeb tasapisi konkurentsist välja ning emissioonid vähenevad, sellest ikkagi ei piisa. Tekib küsimus, kas me jõuame 2050. aastal kliimaneutraalsuseni, kui puuduvad julged otsused, selge kava ja kokkulepe ühiseks pingutuseks. Igasugused muutused on enamasti keerulised ja kellelegi kindlasti valusad. Arutelu uuriski mida tähendab kliimaneutraalsus, millest tuleb loobuda, mida võidame ning kuidas mõista paremini nii neid, kes muutustele vastu seisavad kui ka neid, kes neid soovivad. Sõna said ka üleminekust puudutatud inimesed. Nende, sh näiteks endine EPLi kliimaajakirjanik Anette Parksepp, Riigikogu liige ning Kohtla-Järve linnavolikogu liige Eduard Odinets, pikemaid lugusid saab lugeda siinsamas veebilehel sarjas AF2021. Miks kliimaneutraalsus nii palju haiget teeb.


Arutelupaneelis osalesid Margit Keller Tartu Ülikoolist suurte siirete töörühmast, riigihaldusminister Jaak Aab, Madis Vasser ERList. Juttu juhtis Anette Parksepp.

Aitäh kõigile arutelul osalenutele!


 


 
Arvamusfestivali arutelu korraldamist toetas Euroopa Liidu LIFE Programmi Unify projekt “Unify: Bringing the EU together on climate action”. Vt lisa unify.caneurope.org