Kliimasaadik: Meil on nii vähe aega kõik ära teha!

Oktoobri viimasel esmaspäeval, 25.10 kogunesid kliimasaadikud esimesele kokkusaamisele Jõhvi kogukonnakeskuses. Kokkusaamine keerles selle ümber, miks kliimamuutusega nii kiire on – kuidas on kliimamuutus seotud teiste keskkonnaprobleemidega ning millised on selle tagajärjed. Teemat aitasid lahti seletada Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert Piret Väinsalu (slaidid) ning keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Kädi Ristkok.

Kliimasaadikute kohtumine. Foto: Brigita Tool

Koos kliimasaadikutega arutleti, kus muutusi ja ohte enim nähakse ning mängiti kliimakollaaži mängu, mis on välja töötatud selleks, et seosed inimtegevuse, kliimamuutuse ja nende tagajärgede vahel arusaadavamaks muuta.

Kliimasaadikute kohtumine. Foto: Brigita Tool
          
Kliimasaadikute kohutmine. Foto: Brigita Tool
     
Kliimasaadik Siimon Härm sõnas, et kokkusaamine tuletas talle meelde, et “meil on nii vähe aega kõik ära teha”. Teine saadik, Artjom Poljak, rääkis, et temale tuli kohtumiselt uue teadmisena info CO₂ mõjust kliimamuutusele Eestis: “Статистика по влиянию CO2 на изменения климата в Эстонии”. Kliimasaadik Jevgenia Razgongajevale jäi koolitusest meelde, et CO₂ tõttu toimub ookeanide hapestumine, mis teeb muuhulgas liiga veeloomadele.