Ida-Virumaa noored kutsuvad eakaaslasi maakonnast liituma Eesti esimese kliimakoguga


Enam kui 3000 Ida-Viru noort on saanud kutse registreerida oma valmisolek osaleda Eesti esimeses kliimakogus. Registreerunutest kuni 40 noort moodustavad lõpuks kliimakogu ning hakkavad esindama Ida-Virumaa noorte häält kliimasõbralikuma maakonna kujundamisel. Veel sel aastal valmivad mitmete teadlaste, ekspertide ja huvirühmadega kohtumiste tulemusena noorte ettepanekud kliimasõbralikumale tulevikule üleminekuks Rahandusministeeriumile ja Ida-Viru Omavalitsuste Liidule. Kliimakogus osalemise huvi saab kutse saanud noor kirja panna aadressil kliimamuutused.ee/kliimakogu hiljemalt 7. novembril.

Vaata ka saadikute videoüleskutset:


По русски здесь.


Kliimakogu korraldamisel löövad kaasa 9 kliimasaadikut, kes kaasaaitajatena ise kliimakogus osaleda ei saa, kuid peavad oluliseks, et noorte hääl oleks hästi kuulda kodumaakonna kliimasõbralikumaks kujundamisel. Kliimasaadik Melani Lindeberg Kiviõlist julgustab eakaaslasi kliimakogusse registreeruma. “Kliimakogus osalemine võiks olla iga kutse saanudIda-Viru noore silmis võimalus panustada ühtaegu enda teadmistesse, noorte arutelukultuuri ja osaluse edendamisesse, oma kodupaiga arengusse ning suuremas plaanis ka kliimamuutuste tõkestamisse. See on koht, kus tahetakse kuulda noorte arvamust ja panna nende hääl oma kodukandi tuleviku kujundamisel veel enam kõlama,” selgitas Lindeberg.

"Ida-Virumaa on Eesti suurim energiatootja ning seeläbi ka suurima ökoloogilise jalajäljega maakond", tõdes teine kliimasaadik Siimon Härm Narvast. "Kliimamuutus on mulle oluline ja huvitav teema ning otsin alati viise, kuidas aidata oma vastutuse ja pädevuse piirides. Hetkel on minu pädevuses kliimasaadikuna julgustada Ida-Viru noori, kes leidsid oma postkastist kliimakogu kutse, registreerima oma huvi, sest kliimakogul tekkinud ettepanekud jõuavad päriselt otsustajate lauale. Praegu on aeg ja võimalus tegutseda kliimakogusse registreerudes," julgustas Härm.

Kliimakogus osalemise kutse on juhuvalimi alusel saanud üle 3000 Ida-Viru 16-29aastast noort ehk kokku ligikaudu 23% maakonna noortest. Kõiki kutse saanuid oodatakse oma huvi kirja panema veebilehel kliimamuutused.ee/kliimakogu. Registreerunute seast valib algoritm välja need kuni 40 noort, kes moodustavad kõige esinduslikuma Ida-Viru noorte kogu ja saavad esindada kliimakogul Ida-Viru noorte arvamusi. Neile, kes loosi tulemusel kliimakogu moodustavad, saadetakse eraldi info täpsemate detailidega novembri teisel nädalal. Kliimakogu veavad eest Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger.

Lisainfo:

Melani Lindeberg, Ida-Viru kliimasaadik, melani.lindeberg@gmail.com, 5328 5310

Siimon Härm, Ida-Viru kliimasaadik, siimon.harm@gmail.com, 5816 3187

Katre Liiv, Eestimaa Looduse Fondi kommunikatsiooniekspert, katre.liiv@elfond.ee, 507 6519