Küsi kliimakogu teadlastelt: kliimasõbralik tulevik Ida-Virumaal?


Kutsume idavirulasi virtuaalsele teeõhtule teadlastega!


По русски
здесь.

Eestis teeb ajalugu esimene kliimakogu - Ida-Viru noorte kliimakogu. Kliimakogus osalevad enam kui 30 noort on kohtunud teadlaste, ekspertide erinevate huvirühmade esindajatega. Arutleti kliimamuutusest, õiglasest üleminekust ja Ida-Viru tulevikust. Neil kohtumistel jäid aga üles mitmed küsimused, millele kliimakogus teadmisi jaganud ning noortega arutlenud teadlased nüüd avalikult vastavad. Muidugi ootavad nad lisaküsimusi ka teistelt Ida-Virumaa inimestelt.


Uurime näiteks kuidas eristatakse kliimamuutuste mudeldamisel (simulatsioonides) inimmõju looduslikest mõjudest? Kuidas saab tagada ülemineku puhul võrdsuse, kui inimeste sotsiaalmajanduslik staatus ja võimalused on juba väga erinevad? Millised on teistest riikidest head lahendused uute töökohtade loomiseks ja kas ümberõpe ikka lahendab töökohtade probleemi? Kas on mõeldav tõsta riikliku dotatsiooniga Ida-Viru palgad samale tasemele kui on palgad mujal Eestis?

Mida Sina tahaksid teadlaselt küsida, kui mõtled elust Ida-Virumaal 5, 10, 15 aasta pärast?

Küsimustele aitavad vastuseid leida:

  • Piia Post, PhD - TÜ füüsika instituudi meteoroloogia ja klimatoloogia kaasprofessor
  • Margit Keller, PhD - TÜ ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor, teadusprojekti Suur siire ja TÜ ühiskonnateaduste instituudi juht
  • Veiko Sepp - MSc inimgeograaf ja Tartu Ülikooli rakendusuuringute keskuse RAKE vanemanalüütik.

FB sündmuse leiad
SIIT.

Sündmus on tasuta, kuid palume kindlasti registreeruda, et saaksime paremini ette valmistada. Registreeruda saab SIIN.

Koduste teetasside ja arvutite taga saab väga mõnusalt vabas vormis tulevikule mõelda, küsida ning endale ja kogu piirkonnale oluliste teemade üle arutleda. Kohtumisel on sünkroontõlge eesti keelest vene keelde ja vastupidi.

Õhtut aitab läbi viia DD StratLab konsultant Kaisa Jõgeva.

Ida-Viru noorte kliimakogu toimub Eesti Looduse Fondi ja Rohetiigri eestvedamisel, koos mitmete partneritega. Kliimakogus loodavad ettepanekud edastatakse Rahandusministeeriumile ja Ida-Viru Omavalitsuste Liidule. Kliimakogu kohta saab lugeda www.kliimamuutused.ee/kliimakogu

Ida-Viru inimeste kliimamuutuste ja õiglase ülemineku teemalist arutelu teadlastega toetab European Climate Foundation.

Et korraldamine läheks ladusamalt, pane end palun kirja siin. Lingi saadame registreerunutele vahetult enne kohtumise toimumist.