Erakondade keskkonnadebatt annab avapaugu Euroopa Parlamendi valimiste aruteludele

Täna, 22. veebruaril toimub Tallinnas erakondade keskkonnadebatt, mis keskendub erakondade seisukohtadele Euroopa Roheleppe elluviimisel. Täpsem info debati ja sellel osalemise kohta on leitav Eesti Rohelise Liikumise kodulehelt.

Teadlaste andmetel on inimkond praeguseks Maa üheksast taluvuspiirist ületanud kuus. Sellega oleme inimkonnale vajaliku loodusliku tasakaalu kõikuma löönud. Järgnevatel aastatel on nii Eestis kui ELis tarvis tegeleda korraga nii kliima- kui ka elurikkusekriisi ohjeldamisega. Eesti Rohelise Liikumise elurikkuse huvikaitseeksperdi Carmen Kilvitsa sõnul tähendab see võimalikult kiiret fossiilsete kütuste kasutamisest loobumist, põllumajanduse keskkonnasõbralikumaks muutmist ja muud. “Õnnestumiseks peab kliimapoliitika toetuma teadusele ning olema järjekindlalt nõudlik,” ütles Kilvits.

“Debatt on esimene sissevaade erakondade mõtetesse sel aastal toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel. Saame kuulda, mille eest poliitikud Euroopas seisaksid ning milliseid samme oodatakse järgmiselt Euroopa Komisjonilt ja Parlamendilt, et saavutada kliima- ja keskkonnaeesmärke kõige problemaatilistemates sektorites nagu näiteks LULUCF, põllumajandus, transport," sõnas Kilvits.

Debatil võtavad sõna Jevgeni Ossinovski Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Hanah Lahe Reformierakonnast, Züleyxa Izmailova erakonnast Eesti 200, Jüri Ratas Isamaast, Rain Epler Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast ja Erki Savisaar Keskerakonnast. Debatti juhib ajakirjanik Johannes Tralla.

TULE DEBATILE KOHALE!

Debatist teevad otseülekande ERR ja EPLi Roheportaal. Kohapeal osalemiseks on vajalik end registreerida. Debatti korraldavad Eesti Roheline Liikumine ja Eestimaa Looduse Fond.

VAATA OTSEÜLEKANNET!


Erakondade keskkonnadebatt “Kuidas ohjeldada keskkonnakriisi?” toimub 22. veebruaril kell 17.30-19.30 Tallinnas Kultuurikatlas ruumis Stalker. 

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 6.-9.06.2024.

Vaata lisaks: