ERLi KUTSE kinno ja arutelule 21.09 kell 19: väikeste tuumajaamade suured valed

Eesti Rohelise Liikumise kutsel on keskkonnahuvilised oodatud Tallinnasse Vanalinna Sõpruse kinno 21. septembril kell 19 vaatama dokumentaalfilmi “Aatomi ajupesu – väikeste tuumajaamade suured valed”. Filmile järgneb arutelu režissöör Jan Haakeniga.

Film kajastab aktivistide, kohalike elanike, teadlaste ning juristide poolt aastakümneid eestveetud vanade tuumajaamade sulgemise kampaaniate õppetunde ning toob need teadmised tänapäeva. Film, mis valiti 2023. aastal ka Sotsiaalse Õigluse Filmifestivali kavasse, juhib tähelepanu moodultuumajaamadele, millega kaasnevad mitmed riskid - kõrge hind, õnnetuste risk ning lahendamata tuumajäätmete probleem. Ehkki film räägib õppetundidest Ameerikas, seisame ka meie Eestis just praegu samade küsimustega silmitsi.


Filmijärgsel arutelul osalevad režissöör Jan Haaken, kommunikatsiooniekspert Kaspar Kruup ning Eesti Rohelise Liikumise väiketuumajaamade vanemekspert Madis Vasser, kes ühtlasi juhib arutelu.

Jan Haaken on Portlandi osariigi ülikooli psühholoogia emeriitprofessor, kliiniline psühholoog ning dokumentalist. Tema rahvusvaheliselt auhinnatud dokumentaalfilmid keskenduvad inimestele, kes teevad stressirohkeid töid ühiskonna äärealadel.

Film on ingliskeelne eestikeelsete subtiitritega ning kestab 46 minutit. Filmijärgne arutelu toimub inglise keeles. Üritus on tasuta. Lisainfo ja prii pileti saab siit: kinosoprus.ee/et/film/filmi-ja-aruteluohtu-aatomi-ajupesu-vaikeste-tuumajaamade-suured-valed