KUTSE veebiseminarile 13.06 kell 10.30 “Kliimaõigused kehtivas seadusandluses”

Olete oodatud 13. juunil kell 10.30 – 13.00 kliimaõiguste veebiseminarile “Kliimaõigused kehtivas seadusandluses: kliimapoliitika ja -õiguste edendamisvõimalused Kesk- ja Ida-Euroopas strateegiliste kohtuvaidluste kaudu.”

Kohus. Foto: Pixabay

Kliimamuutus süveneb, jättes endast maha aina nähtavamaid jälgi. Otsustajate tagasihoidliku tegevuse tõttu nende jälgedega tegeleda, kasutavad üksikisikud otsustajate nügimiseks aina sagedamini õiguslikke võimalusi. Teisalt puuduvad inimestel tihti teadmised oma õigustest ja võimalustest, mis neil kliimamuutuse ohjeldamiseks ja sellega hakkama saamiseks olemas on.

Seminaril arutatakse koos Eesti, Tšehhi ja Austria õigusekspertidega inimeste teadlikkuse üle kliimaõigustest, kuidas need õigused kujunevad ning kuidas on võimalik kliimaõigust Ida- ja Kesk-Euroopa riikide kliimakriisiga tegelemisel kohtute ette tuua. Kolme riigi keskkonnaõiguse asjatundjad annavad ülevaate kliimakaasustest oma riigis, millega nad on olnud või on praegu seotud. Austria keskkonnaliikumine Ökobüro tutvustab värskelt läbiviidud uuringut kliimamuutusega kohanemise ja kliimaõiguste teadlikkusest Austrias.

Päevakava

10.30 Tere tulemast! Thomas Alge, Ökobüro
10.40 Sissejuhatus: teadlikkus kliimaõigustest Austrias. Veronika Marhold, Ökobüro
11.00 Kliimakohtuasi Austrias. Michaela Krömer, advokaadibüroo Krömer ja algatus CLAW
11.20 Kliimakohtuasi Tšehhis. Laura Otýpková, õigusbüroo Frank Bold
11.40 Kliimakohtuasi Eestis. Kertu Birgit Anton, Keskkonnaõiguse Keskus ja Fridays for Future Eesti
12.00 Arutelu
12.45 Kokkuvõte

Sündmus on prii ja toimub inglise keeles.
Vajalik on registreerumine 
SIIN.


Registreerumise järel saadetakse link üritusele.


Seminari info inglise keeles: oekobuero.at/files/934/which_climate_rights_does_our_law_offer.pdf
Sündmus Facebookis: www.facebook.com/events/1261594371144746

Seminar on osa ürituste seeriast, mida korraldab Austria keskkonnaühendus Ökobüro koostöös keskkonnaõiguse võrgustikuga Justice&Environment selleks, et tõsta teadlikkust kliimaõigustest. Sündmust toetab Euroopa Liit projekti “Avalikkuse teadmiste suurendamine kliimamuutusega kohanemisest ja kliimaõigustest(DACE)” raames, milles üks partneritest on ka Keskkonnaõiguse Keskus.Rohkem infot:
Veronika Marhold, veronika.marhold@oekobuero.at(veebiseminarist, ingl k.)
Tarmo Treimann, tarmo@k6k.ee, 5650 2636 (projekti kontakt ja tegevused Eestis)