Olulisemad sündmused ja meediakajastused: juuli II


Lähenevad sündmused ja olulised algatused

Arvamusfestival, 14.-15. august Paides
Seekordsel arvamusfestivalil on mitmeid kliima ja keskkonnaga seotud arutelusid, näiteks “Kaasamine versus koosloome - kuidas saavutada kõigiga arvestav õiglase ülemineku protsess Ida-Virumaal?” või “Mida saab igaüks meist teha kliima säästmiseks?”. Tutvu kavaga siin.

Metsameeleavaldus, 16. august üle Eesti
21. märtsil riikliku eriolukorra tõttu edasilükkunud metsameeleavaldus tuleb siiski, et pöörata tähelepanu tänase metsapoliitika negatiivsele mõjule elurikkusele, ökosüsteemidele ja kliimale.

Festival Y!?, 21.-24. august, Otepää
Festival Y?! kõnetab kliimaõigluse, feminismi, LGBTQIA inimeste ja töötajate õigustega seotud teemasid. Programmis on arutelud, töötoad ja loomingulised etteasted.

Õlitehase ehitusloa peatamise rahvaalgatus
Rahvaalgatusega pöördutakse Eesti Vabariigi valitsuse poole palvega peatada uue Enefit282 õlitehase ehitusluba ja riigipoolne toetus selle ehitamisele.

Uudised ja arvamuslood meedias

Eesti Energias on kahe aastaga kadunud üle tuhande töökoha. Põhjarannik, 1. august
Eesti Energias on kahe viimase aasta jooksul jäänud vähemaks üle tuhande töökoha, millest enamik on kadunud Ida-Virumaal.

Teadlane: kui Ida-Virus praegu higistada, pole hiljem verd ja on vähem pisaraid. ERR, 31. juuli
Nelja aasta pärast peab ta ütlema, kuidas päästa Ida-Virumaa hääbumisest, kui Eesti loobub põlevkivi põletamisest. Dr Annela Anger-Kraavi, kelle töökoht on Cambridge'i ülikool, on üks neist, kes juhib Euroopa Liidu uut teadusprojekti, mis tegeleb ka meile tundliku Ida-Viru tulevikuga.

Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale. Postimees, 30. juuli
Põlevkivienergiast loobumine vajab kindlat tähtaega, kirjutab Eesti Rohelise Liikumise huvikaitse ekspert Madis Vasser.

Viru-Nigula vald soovib kaasamist õiglase ülemineku kavasse. Virumaa Teataja, 27. juuli
Viru-Nigula vallavalitsus soovib olla kaasatud õiglase ülemineku kava elluviimisesse ja leiab, et vallavalitsusel on põhjendatud huvi ja vajadus osaleda väljatöötatavate toetuste loomisel ning rakendamisel.

Europarlamendi resolutsioon: heakskiidu saamiseks vajab ELi pikaajaline eelarve parandamist. Ärileht, 23. juuli
Taasterahastu loomine on "ajalooline otsus", ent eelarvekokkulepe seab ohtu Euroopa Liidu (EL) pikaajalised eesmärgid nagu rohepöörde ja digitaalarengu tegevuskava, leiavad Euroopa Parlamendi liikmed.

„Oli tunnetus, et kui kokku ei suuda leppida, on see mäng läbi.” Eesti naasis erakordsetelt läbirääkimistelt võidukalt. Eesti Päevaleht, 21. juuli
Eesti jääb ka järgmisel seitsmel aastal Euroopa Liidu eelarvest netosaajaks ehk saab palju rohkem, kui ise sisse maksab.

JUHTKIRI Suurtehast ei tule, milline on järgmine plaan? Põhjarannik, 20. juuli
Sel nädalal tegid Eesti Energia ja Viru Keemia Grupp teatavaks, et nad ei lähe edasi põlevkiviõli eelrafineerimistehase rajamise plaaniga.