Osale fotokonkursil "Kliimaklõps!"

Osale fotokonkursil “Kliimaklõps”

Täna, 4. mail kuulutati välja fotokonkurss “Kliimaklõps”, mille raames kutsutakse inimesi jagama fotosid kliimasõbralikest paikadest, rajatistest, nähtustest kui ka tegevustest Eestis. Samuti on oodatud pildid näidetest, mida soovitakse tulevikus näha vähem.


Kogu mai ehk keskkonnakuu vältel oodatakse fotosid eeskujulikest ja rõõmustavatest näidetest: kliimasõbralikust toidu kasvatamisest, keskkonnasäästlikest majadest, vahvatest rattateedest, süsinikku siduvatest ökosüsteemidest ehk soodest ning metsadest ja muust säärasest, mis inimestele kliimasõbralikus võtmes kõnetav on. Ühtlasi võib jagada ka ülesvõtteid kliimamuutusele hoogu juurde andvatest nähtustest, mida tuleviku Eestis enam kindlasti näha ei soovi. Ideid kliimasõbralikust käitumisest leiab aadressil www.kliimamuutused.ee/lahendused.

Fotosid koos lühikese kommentaariga palutakse jagada enda või kliimamuutused.ee Facebooki seinal või Instagramis. Et postitus oleks leitav, peab see olema avalik ning juurde tuleb lisada #kliimakl6ps. Samuti võib ülesvõtted saata aadressil info@roheline.ee.

“Kliimaneutraalsuse saavutamiseks on tarvis nii riigi, ettevõete kui kodanike panust. Samas võib juba praegu enda ümber ringi vaadates märgata julgustavaid näiteid sellest, kuidas kliimasõbralikumalt käituda. Soovime algatusega “Kliimaklõps” julgustavad näited paremini esile tuua ja inimeste kliimalülitid käima klõpsata“, rääkis vabaühendusi koondava kliimavõrgustiku koordinaator Kärt Puusepp.

Fotosid saab saata kuni 31. maini. Parimatest ülesvõtetest tehakse fotokollaž. Kõigi osalejate vahel loositakse välja Võrumaa metsade vahel asuva ökomaja majutuspakett kahele koos saunaga.

Algatust korraldavad www.kliimamuutused.ee eestvedajad ja vabaühenduste kliimavõrgustiku liikmed Eesti Roheline Liikumine (ERL), Eestimaa Looduse Fond (ELF) ja Keskkonnaõiguse Keskus (KÕK).

Kõneisik:
Kärt Puusepp
Vabaühenduste kliimavõrgustiku koordinaator
kart@roheline.ee