KUTSE 24.11: Ida-Virumaa lähitulevik ja võimalused kohalikele elanikele: ringmajandus

на русском

Hea Ida-Virumaa elanik, ettevõtja ja eestvedaja!


Ootame Teid mõttevahetusele, et koos arendada edasi esialgseid ettepanekuid ringmajanduse edendamiseks maakonnas. Roheplaani (Plaan G) ettepanekute esitlus ja arutelu toimub 24. novembril kell 18.00 - 20.00 virtuaalselt.


Sel õhtul räägime peamiselt eesmärkidest ja tegevustest, mis on olulised üleminekul rohelisele majandusele: kuidas saaks ringmajanduse põhimõtteid võtta arvesse hangete ja planeeringute raames? Kas iga jäätmejaama juures võiksid töötada paranduskeldrid? Mis oleks kui Ida-Virumaa kolledzites saaks õppida rohemajandusega seotud erialasid? Mis aitaks arendada toidu ümberjagamise süsteeme? Kuidas saaks jäätmeid liigiti koguda ja rohkem ringlusse võtta?

Sõna saavad Hardi Murula Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidust ja Martin A Noorkõiv DD StratLabist laiemalt roheplaani koostamise teemal. Juba hästi töötavaid lahendusi teistest maakondadest tutvustavad Jiří Krejčí Tartu paranduskeldrist ning Janika Ruusmaa Tartu Loodusmajast.

Kokkusaamisel tutvustatavad ideed sündisid sellel sügisel toimunud koosloomelistes töötubades, kus kohalikud ettevõtjad, omavalitsused, arendusorganisatsioonid, teadus- ja haridusasutused ja ringmajanduse eksperdid üle Eesti otsisid lahendusi rohemajanduse edendamiseks Ida-Virumaal. Arutelude tulemusena valitigi välja kõige potentsiaalikamad ideed, mida õhtu jooksul paremaks lihvida ja täpsemaks sättida nii, et need arvestaksid enam kohalike olude ja vajadustega.

Arutelu toimub zoomis ja on tasuta, ent palume kindlasti registreeruda hiljemalt 22. novembril 2021 SIIN.  

Zoomi lingi saadame registreerunutele vahetult enne üritust. Kohtumisel on sünkroontõlge vene keelde.

Roheplaani kohta uuri rohkem veebilehelt kliimadialoog.ee.

Arutelu korraldavad Eestimaa Looduse Fond ja Cleantech Estonia koostöös DD StratLabiga. Maakonna roheplaani koostamine saab teoks tänu maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmele ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidule.