AF2022: Energiapiisavus: kas ja kust peaks esmajärjekorras energiakokkuhoiuga Eestis alustama? Kertu Birgit Anton

Laupäeval, 13. augustil kell 12 toimub Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel Arvamusfestivali Energiapöörde alal arutelu “Quo vadis, energiapööre?”.

Arutelu üks panelistidest on Fridays for Future Eesti eestvedaja ja kliimaaktivist Kertu Birgit Anton. Küsisime temalt, mis ta arvab, kas ja kust peaks esmajärjekorras energiakokkuhoiuga Eestis alustama:

Kertu Birgit Anton. Foto Olga Makina

"Energiakokkuhoiuga tuleks esmajärjekorras alustada sealt, kus hetkel toimub raiskamine. Üks sellistest kohtadest on energiamahukas luksustransport, näiteks suured linnamaasturid ja lennureisid puhkusele. Nendest kohtadest kokku hoidmine on üsna lihtne ega nõua suuri ümberkorraldusi. Inimeste elukvaliteet püsiks jätkuvalt kõrge, kuid väheneks looduskeskkonna koormamine."

Arutelu keskendub energiapiisavusele ning küsib muuhulgas, kas tahame vaid tehnilist energiapööret või sisulist? Kas energiavajadust peab vähendama efektiivsus või piisavus? Milline on Eestile piisav energiakogus? Mille jaoks meil on mõtet energiat toota? Kuidas suhestuvad omavahel heaolu ja energiatootmine, kui tootmine ja tarbimine peavad vähenema? MIllest oleme valmis loobuma üksikisikuna, millest ühiskonnana, millest kogukonnana? 

Küsimustele otsivad arutledes vastuseid Fridays for Future Eesti eestvedaja ja kodanikuaktivist Kertu Birgit Anton, Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, LHV panga majandusanalüütik Kristo Aab ning põllumajandustootmise kontserni Agrone OÜ juhatuse liige Margus Muld.

Arutelu veab ERRi ajakirjanik Jüri Muttika.

Arutelu korraldab Eestimaa Looduse Fond ja see toimub Energiapöörde alal. Ala asub platsil nr 17, vt Arvamusfestivali ala kaarti.

Loe lisaks: