AF2022: Energiapiisavus: kas ja kust peaks esmajärjekorras energiakokkuhoiuga Eestis alustama? Margus Muld

Laupäeval, 13. augustil kell 12 toimub Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel Arvamusfestivali

Energiapöörde alal arutelu “Quo vadis, energiapööre?”.

Arutelu üks panelistidest on põllumajandustootmise kontserni Agrone OÜ juhatuse liige Margus Muld. Küsisime temalt, mis ta arvab, kas ja kust peaks esmajärjekorras energiakokkuhoiuga Eestis alustama:


OÜ Agrone juhatuse liige margus Muld. Foto: erakogu


“Minu arvates on väga raske sundida ühte ei või teist sektorit kokkuhoiule. Tarbijad, ehk iga inimene individuaalselt peaks enda jaoks läbi mõtlema, et kelle tooteid ja teenuseid tarbib, milline on nende toodete ja teenuste jalajälg, siis saame olukorra kontrolli alla. Kui selleks on vaja tarbijal rohkem raha maksta, sest ettevõtted või sektor on ressursside kokkuhoidu investeerinud, siis peaks tarbija olema selleks valmis olema."


Arutelu keskendub energiapiisavusele ning küsib muuhulgas, kas tahame vaid tehnilist energiapööret või sisulist? Kas energiavajadust peab vähendama efektiivsus või piisavus? Milline on Eestile piisav energiakogus? Mille jaoks meil on mõtet energiat toota? Kuidas suhestuvad omavahel heaolu ja energiatootmine, kui tootmine ja tarbimine peavad vähenema? MIllest oleme valmis loobuma üksikisikuna, millest ühiskonnana, millest kogukonnana?

Küsimustele otsivad arutledes vastuseid Fridays for Future Eesti eestvedaja ja kodanikuaktivist Kertu Birgit Anton, Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, LHV panga majandusanalüütik Kristo Aab ning põllumajandustootmise kontserni Agrone OÜ juhatuse liige Margus Muld.

Arutelu veab ERRi ajakirjanik Jüri Muttika.

Arutelu korraldab Eestimaa Looduse Fond ja see toimub Energiapöörde alal. Ala asub platsil nr 17, vt Arvamusfestivali ala kaarti.

Loe lisaks: